48 (22) 870 68 95pogotowie pogrzebowe 24h48 601 995 959pogotowie kremacyjne 24 h

BLOG
Mistrz Ceremonii - w Polsce ten zawód wykonuje niewiele osób. Nasz Dom Pogrzebowy Gójscy ma przyjemność współpracować z najlepszymi Mistrzami Ceremonii w Warszawie. Mają oni bogate doświadczenie w prowadzeniu uroczystości o charakterze świeckim. Obecnie zauważyć można coraz większe zainteresowanie ich usługami, chociaż specyfika tej profesji nie jest w naszym kraju wszystkim znana. W tym artykule wyjaśnimy, kim właściwie są Mistrzowie Ceremonii i czym się zajmują.

Czytaj dalej

Śmierć bliskiej osoby to zawsze niezwykle trudne przeżycie. W głowie kotłuje się wiele myśli i wspomnień. Cierpimy z powodu straty, bo bardzo trudno jest pogodzić się z przemijaniem. Niestety nawet w tych ciężkich chwilach, musimy pamiętać, że aby móc zorganizować pogrzeb, będziemy musieli dostarczyć odpowiednie dokumenty, bez których pochówek nie będzie możliwy. W dzisiejszym wpisie przedstawimy dokumenty niezbędne do organizacji pogrzebu w naszym kraju.

Czytaj dalej

Śmierć bliskiej osoby to jeden z najtrudniejszych momentów w życiu każdego. Profesjonalny zakład pogrzebowy pomoże przejść przez formalności, związane z pogrzebem, a także dopilnuje, by ceremonia pochówku odbyła się w sposób godny.

Czytaj dalej

To, kto i jaki sposób może transportować zmarłych zależy od tego, czy ciało spoczywa w trumnie, czy zostało skremowane, a prochy znajdują się w urnie. Podczas gdy transport trumny jest obwarowany bardzo rygorystycznymi przepisami, w stosunku do przewożenia urn regulacje są dużo luźniejsze.

Czytaj dalej

Od wielu lat popularna na Zachodzie, kremacja pomału zaczyna wpisywać się również w polskie formy pochówku. Jej koszt jest mniejszy niż koszt pogrzebu tradycyjnego, a spopielone zwłoki można przewozić w zwykłym samochodzie osobowym, pod warunkiem zachowania poszanowania dla prochów osoby zmarłej. Na czym zatem polega spopielenie ciała?

Czytaj dalej

W wyniku postępującej laicyzacji społeczeństwa rośnie liczba pogrzebów świeckich, prowadzonych przez mistrzów ceremonii. Obecnie to aż 2% organizowanych pochówków. Takie pogrzeby są niemniej uroczyste i podniosłe, jak te wyznaniowe, chociaż ich przebieg w dużej mierze uzależniony jest od woli oraz życzeń rodziny.

Czytaj dalej