48 (22) 870 68 95pogotowie pogrzebowe 24h48 601 995 959pogotowie kremacyjne 24 h

Blog

Co wpływa na cenę pogrzebu?

Opublikowano: Lipiec 6, 2021

Na ogólne koszty pogrzebu tak naprawdę wpływa wiele czynników, dlatego też podanie jednej kwoty jest właściwie niemożliwe. Każdy zakład pogrzebowy ustala indywidualnie cenę na podstawie usług, z których chcą skorzystać klienci. W tym wpisie przedstawimy najważniejsze kwestie, które trzeba wziąć pod uwagę, tworząc taki wstępny kosztorys.

Czytaj dalej

Kremacja - co można zrobić z prochami?

Opublikowano: Maj 18, 2021

Kremacja (ciałopalenie), polegająca na spopieleniu szczątków ludzkich, to obecnie coraz częściej wybierana forma pochówku zmarłych w naszym kraju. Uznawana jest przez wiele religii, w tym Kościół katolicki. Po procesie spalenia, który odbywa się w specjalnym piecu kremacyjnym, prochy umieszczane są w urnie.

Czytaj dalej

Transport zwłok na terenie kraju — najważniejsze procedury

Opublikowano: Marzec 27, 2021

Transport zwłok na terenie kraju nie jest skomplikowanym przedsięwzięciem i nie wymaga też konieczności dopełnienia zbyt wielu formalności. Najlepiej skontaktować się z zakładem pogrzebowym, który zapewni kompleksowe wsparcie od strony organizacyjnej. Warto jednak znać pewne podstawowe warunki i przepisy, jakie obowiązują przy przewozie ciała zmarłego.

Czytaj dalej

Jak działa pogotowie pogrzebowe?

Opublikowano: Styczeń 12, 2021

Utrata bliskiej osoby w każdej sytuacji wywołuje problemy. Smutek, stres, nerwy, przymus przerwania wyjazdów i innych zajęć, niewiedza – wszystko to sprawia, że organizacja pogrzebu staje się bardzo trudna i trzeba ją przeprowadzić bez odpowiedniego przygotowania. Ze względu na różne nietypowe okoliczności powstało pogotowie pogrzebowe. Jak ono działa?

Czytaj dalej

Co zrobić w przypadku śmierci bliskiej osoby?

Opublikowano: Listopad 2, 2020

Śmierć osoby bliskiej jest ciężkim przeżyciem, któremu towarzyszy uczucie szoku. Wiele osób nie czuje się odpowiednio przygotowanych na takie zdarzenie, co może powodować trudności w załatwieniu odpowiednich formalności oraz przygotowaniu pochówku. Czasu jest niewiele, a spraw do wykonania dość dużo.

Czytaj dalej

Organizacja pogrzebu. Jak zorganizować pogrzeb bezproblemowo?

Opublikowano: Wrzesień 14, 2020

Śmierć bliskiej osoby zawsze wiąże się z ogromnymi emocjami. Stres mogą potęgować wszystkie kwestie organizacyjne, jakie trzeba spełnić na etapie przygotowywania pogrzebu. Dla osób, które nigdy wcześniej tego nie robiły, jest to spore wyzwanie. Dlatego też nasza firma zapewnia kompleksowe usługi pogrzebowe, w ramach których staramy się maksymalnie odciążyć rodzinę zmarłego od obowiązków organizacyjnych w tym trudnym dla nich czasie.

Czytaj dalej