Kremacja Zwłok

Kremacja

Kremacja, czyli spalanie (spopielanie) zwłok jest coraz częściej wybieraną formą pochówku m.in. ze względów ekonomicznych ale też ekologicznych. Jest to jeden z najstarszych zwyczajów pogrzebowych praktykowany już w neolicie. Od kilkunastu lat kremacja odbywa się również w Polsce. Kodeks Prawa Kanonicznego ogłoszony przez Jana Pawła II w 1983 roku stwierdza wyraźnie, że Kościół Katolicki nie jest przeciwny kremacji.

Przebieg kremacji

Proces kremacji zwłok przeprowadzamy jest z poszanowaniem godności osoby zmarłej, ciało jest ubrane i kremowane w trumnie kremacyjnej lub nie lakierowanej drewnianej. Zamawiając usługę kremacji w naszym zakładzie pogrzebowym, mogą Państwo liczyć na profesjonalne podejście, indywidualną wycenę, a także doradztwo w zakresie organizacji ceremonii pogrzebowej.

Proces kremacji nie może się rozpocząć bez dopełnienia formalności. Rodzina lub bliscy zmarłego zajmujący się organizacją pogrzebu muszą podpisać zezwolenie na kremację. Następnie ciało zmarłego przygotowywane jest do pochówku. Przed rozpoczęciem kremacji, rodzina zmarłego ma możliwość pożegnania się z osobą zmarłą. Proces kremacji trwa około 2 godzin, a po jego zakończeniu prochy zostają przełożone do urny wybranej z ekspozycji w naszej firmie przez zlecającego usługę.

usługi pogrzebowe praga południe - urny
Urny

Oferujemy duży wybór urn w różnych kształtach i kolorach wykonanych z blachy, mosiadzu, kamienia, żywic, szkła i ceramiki wszystkie charakteryzują się oryginalnym wzornictwem i dużą trwałością.

Dom Pogrzebowy Gójscy s.c.
ul. Grenadierów 34
04-073 Warszawa