48 (22) 870 68 95pogotowie pogrzebowe 24h48 601 995 959pogotowie kremacyjne 24 h

KREMACJA ZWŁOK

Kremacja, czyli spalanie (spopielanie) zwłok jest coraz częściej wybieraną formą pochówku m.in. ze względów ekonomicznych i ekologicznych. Jest to także jeden z najstarszych zwyczajów pogrzebowych praktykowany już w neolicie. Od kilkunastu lat kremacja odbywa się również w Polsce. Kodeks Prawa Kanonicznego ogłoszony przez Jana Pawła II w 1983 roku stwierdza wyraźnie, że Kościół Katolicki nie jest przeciwny kremacji. Proces kremacji zwłok przeprowadzamy z poszanowaniem godności osoby zmarłej. Zamawiając usługę kremacji w naszym zakładzie pogrzebowym, mogą Państwo liczyć na profesjonalne podejście, indywidualną wycenę, a także doradztwo w zakresie organizacji ceremonii pogrzebowej.

Przebieg kremacji

Proces kremacji nie może się rozpocząć bez dopełnienia formalności. Rodzina lub bliscy zmarłego zajmujący się organizacją pogrzebu powinni podpisać zezwolenie na kremację. Następnie ciało zmarłego przygotowywane jest do pochówku. Przed rozpoczęciem kremacji, rodzina zmarłego ma możliwość pożegnania się z osobą zmarłą. Proces kremacji trwa około 2 godzin, a po jego zakończeniu prochy zostają przełożone do urny dostarczonej przez rodzinę.

Urny

Oferujemy duży wybór urn w różnych wielkościach i kształtach wykonanych zarówno z materiałów tradycyjnych, jak i ekologicznych. Posiadamy m.in. urny z metalu, wysokiej jakości drewna oraz stali nierdzewnej charakteryzujące się dużą trwałością. Szeroka gama kolorystyczna i bogate wzornictwo pozwoli Państwu na dokonanie najlepszego wyboru.

W przypadku pytań odnośnie usługi kremacji zwłok zapraszamy do kontaktu z nami. Zapewnimy godny pochówek bliskiej Państwu osobie.

KONTAKT
 

Dom Pogrzebowy Gójscy s.c.
ul. Grenadierów 34
04-073 Warszawa

poniedziałek-piątek: 8.00-16.00

Facebook  |   Twitter

Formularz kontaktowy