48 (22) 870 68 95pogotowie pogrzebowe 24h48 601 995 959pogotowie kremacyjne 24 h

BLOG

Pogotowie pogrzebowe – całodobowy kontakt z domem pogrzebowymUtrata bliskiej osoby w każdej sytuacji wywołuje problemy. Smutek, stres, nerwy, przymus przerwania wyjazdów i innych zajęć, niewiedza – wszystko to sprawia, że organizacja pogrzebu staje się bardzo trudna i trzeba ją przeprowadzić bez odpowiedniego przygotowania. Ze względu na różne nietypowe okoliczności powstało pogotowie pogrzebowe. Jak ono działa?

Trudności związane z organizacją pogrzebu

Śmierć niesie ze sobą wiele zobowiązań. Rodzina lub przyjaciele osoby zmarłej muszą zorganizować pogrzeb, znaleźć miejsce na cmentarzu oraz dopełnić formalności urzędowe. Trzeba rozwiązać wszelkie umowy osoby zmarłej dotyczące np. konta bankowego, karty kredytowej, telefonu, internetu itp. Pogrzeb to także spore koszty, jednak można starać się o zasiłek z ZUS-u lub KRUS-u. Formalności się komplikują, jeśli zgon nie nastąpił w szpitalu lub w domu, ale w tragicznych okolicznościach. Wypadek, samobójstwo lub podejrzenie popełnienie przestępstwa skutkuje zawiadomieniem prokuratury i przewiezieniem zwłok do Zakładu Medycyny Sądowej. Zgon może także nastąpić w innym mieście lub kraju, co wiąże się z zorganizowaniem sprowadzenia zwłok przez uprawnione osoby. Przebieg czynności pogrzebowych zmienia także śmierć wynikła z zakażenia się koronawirusem lub innych chorób zakaźnych. Są także osoby samotne, które nie mają nikogo bliskiego, kto po śmierci mógłby zorganizować im pochówek i dopełnić formalności.

Zadzwoń, zapytaj i dowiedz się

Śmierć stwarza wiele sytuacji, w których zwyczajnie nie wiadomo co zrobić. Pierwszą myślą jest znalezienie zakładu pogrzebowego. Nie ma jednak pewności co do tego, że będzie on odpowiedni do zrealizowania określonych wymagań klienta (np. sprowadzenia ciała z zagranicy). Może również zdarzyć się tak, że zakład w danym czasie nie pracuje i nikt nie chce się podjąć organizacji pochówku. Pogotowie pogrzebowe powstało po to, aby ułatwić kontakt z osobami, które muszą zmierzyć się z pochowaniem bliskich osób. Wystarczy zadzwonić pod wybrany numer telefonu, aby dowiedzieć się, jakie są procedury dotyczące sprowadzania i przechowywania ciała oraz ceremonii pogrzebu. Doradcy zgodnie z obowiązującym prawem odpowiedzą na dręczące pytania i wyjaśnią wszystkie wątpliwości. Pogotowie pogrzebowe działa całodobowo przez 7 dni w tygodniu.

Pomoc na każdym etapie pochówku         

Nasze pogotowie pogrzebowe to nie tylko całodobowe doradztwo, ponieważ jako dom pogrzebowy kompleksowo organizujemy wszelkie usługi funeralne:

  • kremacja zwłok,
  • ceremonie w każdym rytuale wyznaniowym,
  • oprawa muzyczna,
  • tanatokosmetyka (kosmetyka pośmiertna),
  • ekshumacja,
  • przewóz zwłok,
  • florystyka funeralna.

Dysponujemy bogatym zapleczem technicznym, własną chłodnią oraz flotą pojazdów przystosowanych do przewozu zwłok nawet na duże odległości. Oferujemy wsparcie i pomoc na każdym etapie. Jeśli nie wiesz, od czego rozpocząć organizację pogrzebu lub dręczy cię jakiś problem, zadzwoń pod numer 48 22 8706895 lub zapisz go wraz z innymi numerami, aby mieć do niego dostęp wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba.


Wróć do bloga